Kurtuluş – Bir Bagımsızlık Savaşı Destanı izle (1994-6 Bölüm)
Çılgın Türkler ”İki Ateş Arasında” ”Diriliş” ”Kan Seli” ”Sonun Başlangıcı” ”Kurtuluş”
Puan Ver:
Açıklama :
Filmin Konusu: 1.Bölüm

”Şu Çılgın Türkler”
İnönü Savaşı sona ermişti. Yunan ordusu yenilmiş, Yunan hükümeti istifa etmiştir. Mustafa Kemal ise tam istiklal için kapitülasyonları kaldırmayı planlamaktadır. Yunan ordusu, Büyük Taarruz için hazırlanmaktadır.
2. Bölüm:

”İki Ateş Arasında”
Eskişehir Hastanesi Yunan uçakları tarafından bombalanır. Ankara kaygılıdır. Türk ordusu zor durumdadır. Mustafa Kemal’in zamanla yarışı başlamıştı.
3. Bölüm:
”Diriliş”
Düşmanın hangi kanada yürüyeceğini tesbit etmek için uçağa ihtiyaç vardır. Ancak, Türk ordusunun sadece 4 uçak kalmıştır, onlarda yedek parça olmadığı için Ankara’da beklemektedirler. Keşfe çıkan tek uçak ise havada arızalanır ve düşer. Yunan ordusu taarruza geçmiştir.
4. Bölüm:
”Kan Seli”
Türbe Tepe ve Mangal Dağı’nda, yeniFden Türk ordusuyla çarpışan Yunanlılar Türk ordusunun bir enkaz olmadığını anlar. Muğla’ya düşen bir Yunan uçağı, onarılarak cepheye getirilir. Sakarya sonuna kadar, bu tek sağlam uçağı kullanacaktır. Yunan ordusu, Çaldağı’na saldırır. Çaldağı düşer.
5. Bölüm:
”Sonun Başlangıcı”
Ankara , derin bir gizlilik içersinde taarruz hazırlıklarına başlamıştır. Meclisteki muhalifler ise Mustafa Kemal’e karşı çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Mustafa Kemal, taarruz kararını Bakanlar Kuruluna açar. Haber, şok etkisi yaratır. 26 Ağustos gecesi, M. Kemal ve karargah, Kocatepe’ye yol alırlar. Sabah karşı, 3600′den fazla Türk topu gürlemeye başlayacaktır.
6. Bölüm:
”Kurtuluş”
Hayal edilen olay gerçekleşmiştir. Yakalanan Yunan komutanları, Uşak’a getirilir. Olay, bütün dünyada yankı uyandırır. yunan hükümeti dağılmış, Yunan ordusunda ayaklanma başlamıştır. 9 Eylül günü, Türk süvarileri İzmir’e girer. Ankara hükümeti, barış görüşmleri için Lozan’a davet edilir.

İzlenme : 1060 | Puan : 3.1
Süre: Kurtuluş – Bir Bagımsızlık Savaşı Destanı izle (1994-6 Bölüm) | Tarih : 17.11.2012
Etiketler : Kurtuluş – Bir Bagımsızlık Savaşı Destanı izle (1994-6 Bölüm) şu çılgın türkler ki Ateş Arasında Mustafa Kemal Kan Seli Kurtuluş Eylü
URL      :
Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur ve yorumunu gönder.

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Benzer Videolar